Для налаштування мережі призначена утиліта “netconf
”.
При виклику команди “netconf
” без параметрів з'являється меню з вибором нового модуля (lan, ppp, vpn, adsl).
Модуль налаштування локальної мережі. Після вибору мережевого інтерфейсу для налаштування Вам буде запропоновано ввести для нього IP-адресу, маску підмережі, шлюз за умовчанням, DNS-сервери і ім'я домену.
Якщо певні з налаштувань вже були вказані, вони будуть поставлені в поля вводу за умовчанням.
Якщо у Вашій мережі використовується DHCP, то у полі вводу IP-адреси слід ввести “DHCP” або не вводити нічого взагалі.
Після вводу налаштувань, вони будуть збережені і автоматично застосовані.
Модуль налаштування dialup-з'єднання. При створенні нового з'єднання потрібно вказати ім'я з'єднання, порт модему, тип авторизації (login або pap/chap), логін і пароль для підключення і телефони доступу (потрібно ввести кілька номерів почергово, пустий рядок - кінець вводу).
Після збереження налаштувань в меню модуля з'явиться пункт “З'єднання з <ім'я з'єднання>”, при виборі якого починається дозвонювання.
Модуль налаштування vpn-з'єднання. При створенні нового з'єднання потрібно вказати ім'я з'єднання, адресу сервера VPN, логін та пароль для підключення і ряд додаткових налаштувань (чи використовувати стискання, шифрування, чи робити шлюзом за умовчанням).
Після збереження налаштувань в меню модуля з'явиться пункт “З'єднання з <ім'я з'єднання>”, при виборі котрого починається встановлення VPN-з'єднання.
Перед налаштуванням VPN-з'єднання потрібно налаштувати локальну мережу.
Модуль налаштування adsl-з'єднання. При створенні нового з'єднання потрібно вказати ім'я з'єднання, мережевий інтерфейс, до якого підключений ADSL-модем, логін і пароль для підключення і ряд додаткових налаштувань (чи робити шлюзом за умовчанням, чи вмикати NAT і DNS).
Після збереження налаштувань в меню модуля з'явиться пункт “З'єднання з <ім'я з'єднання>”, при виборі котрого починається встановлення ADSL-з'єднання.